E-shop

1800 Tequila Silver 0,7l 38%
31.08.2018
Mery Melrose VSOP Organic 0,7l 40%
31.08.2018

Mery Melrose VS Organic 0,7l 40%

32,00 


Energický a plný života, rovnako ako cválajúca gazela na etikete.

Na sklade

Katalógové číslo: 01579.
Kategórie: ,
span class="tagged_as">Značiek: , , , , ,
Popis

Méry Melrose VS Single Estate Organic dozrieval minimálne 3 roky a nikdy nebol miešaný s inými cognacmi, no na základe celoživotných skúseností Francoisa Méryho bol pre dokonalý rozvoj charakteru, jemnosti a aromatiky, celý objem premiestnený z nových do starších sudov z francúzskeho limousínskeho dubu s objemom 400 litrov. Celý proces zrenia prebiehal v rodinných pivniciach s ideálnou teplotou a vlhkosťou.

Pochváliť sa môže prestížnou, medzinárodne uznávanou eco-certifikáciou Ecocert FR BIO 01 Agriculture Biologique od organizácie National Organic Program v USA.

Teší sa aj z hodnotného ocenenia – striebornej medaily v San Frnacisco World Spirit Competition 2017.

Pôvod je 100% z Grande Champagne, z vybraných odrôd: Ugni Blanc, Colombard a Montils. Je 2x destilovaný tradičnou autentickou metódou. Celý proces, každá jedna etapa, od pestovania viniča cez destiláciu až po finálne zrenie a všetko medzi tým, je pod starostlivým dohľadom master-blendera Francoisa Méryho.

Méry Melrose VS Single Estate Organic je plný života, ľahký a ovocný. Sladkosť nájdete iba vo vôni, takže na chuť mu prídu hlavne tí, ktorí dávajú prednosť sviežim cognacom so suchým chuťovým charakterom.

Jeho farba pripomína med presvietený lúčmi letného slnka.

Vôňa je nesmierne úchvatná, veľmi ľahko v nej identifikujete čerstvé broskyne aj marhule, fialku, mätu a kriedu. V skutku zaujímavá kombinácia.

Čo sa týka samotnej chuteje živelná a osviežujúca. Na podnebí ucítite sušené ovocie a jemnú dubovú korenistosť.

Finish je svieži s akcentami zelených rastlín a zreteľná je aj mineralita, ktorá je typická pre pôdnu skladbu oblasti Grande Champagne.

Vychutnať si ho môžete aj samostatne, no fenomenálny je hlavne v cocktailoch či v jednoduchých longdrinkoch od ktorých očakávate ľahkosť a sviežosť, ak si chcete spríjemniť napríklad slnečný dovolenkový deň s priateľmi.

Vyskúšajte ho aj chladený k morským plodom, hlavne homárom a krevetám – očarí Vás.

Pri mladučkých cognacoh nie je barbarstvom vychladiť ich. V takomto prípade je to povolené a odôvodnenie je jednoduché: totiž, mladé cognacy ešte nestihli nabrať robustnosť a komplexnú aromatiku a z tohto dôvodu do popredia vystupuje sila samotných percent alkoholu. Chvíľka v chladničke alebo kocka ľadu ich preto veľmi výrazne zjemní a vy nemusíte mať absolútne žiadne výčitky.

Tipy na cocktaily: Cognac Old Fashioned alebo Cognac Sour

 

Ďalšie informácie
objem

0.7L

podiel alkoholu

40%

krajina pôvodu

Francúzsko

EAN kod

3760146990111