Limitovaná edícia - vyrobených len 4612 fliaš Vôňa: vplyv sherry je jasne rozpoznateľný a poskytuje silné tóny červeného ovocia a dubu Chuť: vyvážená zmes s vôňou šťavnatých sliviek a čerešní s ľahkou horkosťou a drevnatou povrchovou úpravou." /> Ron Esclavo 12yo Sherry Finish 0,7l 46% – Slainte

E-shop

Ron Esclavo XO Cask 0,50l 65%
23.04.2020
Ron Esclavo 12yo Speyside Whisky Cask Finish 0,7l 46%
23.04.2020

Ron Esclavo 12yo Sherry Finish 0,7l 46%

59,40 


Limitovaná edícia – vyrobených len 4612 fliaš

Vôňa: vplyv sherry je jasne rozpoznateľný a poskytuje silné tóny červeného ovocia a dubu

Chuť: vyvážená zmes s vôňou šťavnatých sliviek a čerešní s ľahkou horkosťou a drevnatou povrchovou úpravou.

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 01981.
Kategórie: , , ,
span class="tagged_as">Značiek: , , , , , ,
Popis

Limitovaná edícia – vyrobených len 4612 fliaš


Ron Esclavo 12 Limitovaná edícia Sherry Cask Finish je miešaná z najlepších majstrovských blendov na svete. Tropicky starne v amerických dubových sudoch a následne sa preváža do Európy na ďaľšie zrenie. Ron Esclavo 12 je zmes rumov až do veku 12 rokov. Výrobok bol potom premiestnený do sudov po sherry po dobu 1 roka.

Vôňa: vplyv sherry je jasne rozpoznateľný a poskytuje silné tóny červeného ovocia a dubu.

Chuť: vyvážená zmes s vôňou šťavnatých sliviek a čerešní s ľahkou horkosťou a drevnatou povrchovou úpravou.

Sherry je víno vyrobené z bieleho hrozna, ktoré sa pestuje v blízkosti mesta Jerez de la Frontera v Andalúzii v Španielsku. Sherry sa vyrába v rôznych štýloch, ktoré sa vyrábajú predovšetkým z hrozna Palomino, od ľahkých verzií podobných bielym stolovým vínam, ako sú Manzanilla a Fino, až po tmavšie a ťažšie verzie, ktoré mohli oxidovať v priebehu dozrievania v sudoch, ako napríklad Amontillado a Oloroso. Sladké dezertné vína sa vyrábajú aj z hrozna Pedro Ximénez alebo Moscatel a niekedy sa miešajú s čerešňami na báze Palomino.

Vína z rôznych rokov dozrievajú a miešajú sa pomocou systému solera pred plnením do fliaš, takže fľaše sherry nebudú mať zvyčajne špecifický ročník a môžu obsahovať malú časť veľmi starého vína. Sherry považujú mnohí autori vína za „nedostatočne ocenené“ a za „zanedbávaný vínny poklad“.

Ďalšie informácie
objem

0,7l

podiel alkoholu

46%

krajina pôvodu

Dominikánska republika