E-shop

Mery Melrose VSOP Organic 0,7l 40%
31.08.2018
Savo 5L vôňa citrónová tráva
29.03.2020

Chardonnay Pierpaolo Pecorari Friuli

14,90 


Talianske biele suché víno pochádza z Talianska z mesta Mossa. Vinohrady sú položené na vápencových pôdach. Víno zreje po dobu 4 mesiacov. Vo vôni aj v chuti je svieže, elegantné s tónmi zelených jabĺk, kvetín, lieskových orechov s dlhým záverom.

Katalógové číslo: 01585.
Kategórie: ,
Popis

Chardonnay od spoločnosti Pierpaolo Pecorari je intenzívne, vyzreté a aromaticky bohaté bielé víno, ktoré vyjadruje vycibrenú eleganciu tejto odrody. Chardonnay sa veľmi dobre prispôsobilo podnebiu a pôdam Friuli Venezia Giulia a dnes predstavuje jedno z popredných vín v regióne. Čuchový profil sa vyznačuje arómami bielych kvetov, arómami ovocného a tropického ovocia, nuansami liečivých bylín. V chuti sa otvára bohatými a intenzívnymi arómami so sviežosťou, ktorá sprevádza dúškom smerom k harmonickému záveru.

Pecorari Chardonnay sa vyrába z hrozna zozbieraného na jeho viniciach v rovinatom panstve Isonzo v oblasti medzi Lucinico, Cormons a Gradisca d’Isonzo, čo je územie charakteristické pôdami pozostávajúcimi hlavne z naplavenín kamenia, okruhliakmi, vápencami a pieskovcami . Podnebie je stredomorské a teplé, uvoľnené chladnými vánkami, ktoré stúpajú od Jadranu. Vinice Chardonnay majú priemerný vek asi 20 rokov a sú s nízkym výnosom 50 hektolitrov / ha. Fermentácia prebieha pri kontrolovanej teplote 17-19 ° C. Víno zreje v tonách na kaloch s týždennou kontrolou asi 7 mesiacov pred plnením do fliaš a na dokončenie je ešte pár mesiacov v pivnici pred uvedením do predaja.

Biele Chardonnay je vyvážené, harmonické, jemné víno, ktoré dobre vyjadruje veľký aromatický potenciál tohto ušľachtilého mladého Burgundska. V pohári má jasnú slamovožltú farbu. Vo vôni sa otvára jemnými arómami bielych kvetov, stopami citrusov, arómami bieleho ovocia a exotického ovocia. V chuti je intenzívne a šťavnaté, dobre podporené vyváženou sviežosťou.

Farba: Svetlo slamovo žltá
Vôňa: Jemné tóny tropického ovocia, minerálne podtóny, vnemy bielych kvetov a náznaky aromatických bylín
Chuť: Elegantné, svieže, vyvážené a slabo minerálne

Ďalšie informácie
objem

0.75L

podiel alkoholu

12.5%

krajina pôvodu

Taliansko