Degustácie

Debaty o chutiach, vôňach, náladách, príbuzenstvách alkoholov, odrodách vín, terroires, novinkách z radov páleníc a limitovaných edíciách sú stále aktuálne. Počas degustácií sa všetci delia o informácie, skúsenosti a pocity. Študujú a analyzujú sa rôzne čuchové podnety, chuťové vnemy, nôty, tóny, odhaľujú sa dokonalosti receptorov chuťových buniek.

Degustácie sú naša vášeň. Veľmi radi degustujeme príjemné chute a vône, radi nimi sprevádzame aj záujemcov a rovnako mnohých milovníkov ušľachtilých alkoholov: whisky/ey, rumy, koňaky, ovocné destiláty. Alkoholové more je plné druhov a značiek, ktorými sa radi plavíme a lovíme ako skúsení rybári a zákazníkom pomáhame zužovať výber počas degustácií podľa orientácií ich prevládajúcich čuchových a chuťových buniek.

Degustácia v priestoroch Slainte Fine Spirits prebieha v pohodovej atmosfére v kapacitnom maxime 8 ľudí. Veľmi ľahko sa tak spolu vyberajú konkrétne fľaše alkoholov, ktoré sa budú degustovať – ideálne 6 druhov x 0,02l. Na záver sa nájde aj nejaké bonusové prekvapenie. Bez problémov sa prispôsobíme aj podmienkam a záujmom zo strany zákazníkov – je to len o vzájomnej komunikácií. Ideálne je v počte 4-6 účastníkov. Partie kamarátov si tak u nás radi posedia pri rozlúčke so slobodou, či oddýchnu po náročných dňoch plných povinností a premenia tak týždeň plný úloh na večer oddychu, príjemnej debaty a popíjania lahodného alkoholu s priateľmi. Počas takéhoto večera sa diskutuje o podávaných alkoholoch a účastníci degustácie sa tak neraz dozvedia množstvo prekvapivých informácií. Prevedením množstvom chutí si tak vyprofilujú chuťové poháriky samé, o čo majú záujem.

Na eventoch, ktorých sa často zúčastňujeme, sa vyberajú alkoholy podľa preferencií zadávaných agentúrou, alebo samotným klientom. Zúčastnili sme sa tak už plesu, odovzdávania rôznych prestížnych cien, súkromných narodeninových osláv, výročí rôznych úspešných spoločností, atď.